اولین و تنها وبلاگ پایگاه های مقاومت در سطح کشور با مطالب به روز و اخبار لحظه به لحظه جهت رویت اخبار شهرستان وشهر زواره وهمچنین اخبار وبرنامه های پایگاه امام خمینی از منوی سمت چپ در قسمت آرشیو موضوعی روی گزینه پایگاه امام خمینی کیلیک نمایید
 
بسیج ارزنده ترین یادگار حضرت امام است .
 
به گزارش خبرگزاري فارس، پايگاه اطلاع‌رساني حضرت آيت‌الله خامنه‌اي اعلام كرد‌، گزيده‌اي از بيانات معظم‌له را كه در شش ماه اخير بيان شده است، به منظور بررسي درس‌ها و عبرت‌ها و تدبر بيشتر در فتنه سال گذشته، به مدت 10 روز بازنشر مي‌كند.
هشتمين بخش از ويژه‌نامه تفكر و عبرت، به بيانات رهبر انقلاب در سالروز ولادت امام رضا(ع) در شهر قم مي‌پردازد.
ايشان در اين روز، به نقشه دشمن در سال گذشته براي تضعيف وفاداري مردم به نظام اشاره كردند و فتنه 88 را حادثه‌اي دانستند كه كشور را بر ضد ميكروبهاى سياسى و اجتماعى واكسينه كرد.
اگر حضور مردم نمي‌بود، اگر بين مردم و نظام فاصله‌‌اى ايجاد مي‌شد، نظام نمي‌توانست در مقابل دشمنان مقاومتى بكند.
اين حضور مستحكم مردم است كه پشتوانه‌ى ايستادگى مسئولان است. اين، دو تا نقطه‌ى اصلى است؛ دين و مردم. لذا دشمن هم همين‌ها را آماج حملات خود قرار داده است؛ دين را يك جور، وفادارى و اعتقاد مردم را يك جور.
اينكه شما ملاحظه مي‌كنيد از سالهاى دهه‌ى 60، از دوران حيات بابركت امام، چه دشمنان بيرونى و چه مزدوران يا نوكران بى‌مزد و منت آنها از داخل، مقدسات دينى را، حقايق دينى را، بيّنات اسلامى را مورد ترديد و انكار قرار دادند، اين يك چيز تصادفى نبوده است؛ روى اين تكيه داشته‌اند. اين مسئله از ماجراى سلمان رشدى آغاز شد، تا فيلمهاى ضد اسلام هاليوودى، تا كاريكاتورها، تا قرآن‌سوزى، تا حوادث گوناگونى كه عليه اسلام در اين گوشه و آن گوشه اتفاق افتاد، براى اينكه ايمان مردم را به اسلام و مقدسات اسلامى كم كنند.
پايه‌هاى ايمان مردم، بخصوص نسل جوان را در داخل كشور، از طرق مختلف، متزلزل كنند؛ از اشاعه‌ى بى‌بندوبارى و اباحي‌گرى، تا ترويج عرفانهاى كاذب - جنس بدلى عرفان حقيقى - تا ترويج بهائيت، تا ترويج شبكه‌ى كليساهاى خانگى؛ اينها كارهائى است كه امروز با مطالعه و تدبير و پيش‌بينى دشمنان اسلام دارد انجام مي‌گيرد؛ هدفش هم اين است كه دين را در جامعه ضعيف كند.
در زمينه‌ى تضعيف وفادارى مردم نسبت به نظام هم كارهاى زيادى مي‌كنند:
" شايعه مي‌سازند، براى اينكه مردم را از مسئولان كشور، از رؤساى قوا مأيوس كنند.
" تخم بدبينى مي‌پراكنند.
" هر كار شايسته‌ى باارزشى كه در سطح كشور انجام بگيرد، اين را در وسائل تبليغات گوناگون مورد ترديد قرار مي‌دهند.
" اگر ضعفهائى هست، چند برابر مي‌كنند و نقاط قوت را نشان نمي‌دهند، براى اينكه مردم را نااميد كنند، بخصوص نسل جوان را نااميد كنند.
" افق آينده را در مقابل نسل جوان و مردم تيره و تار نشان ميدهند، براى اينكه مردم را از صحنه خارج كنند.

ليكن نكته‌ى اساسى اين است كه دشمنان ملت ايران و دشمنان نظام اسلامى در طول اين سى و دو سال، همه‌ى تلاشى را كه در اين دو مورد انجام داده‌اند، سرمايه‌گذارى‌هاى خسارت‌بارى بوده است؛ نتيجه‌اى نگرفتند و شكست قطعى خوردند. آنها خيال مي‌كردند مي‌توانند مردم را از نظام اسلامى جدا كنند. روزبه‌روز كه گذشته است، مى‌بينيد مردم پايبندى‌شان به مسائل دينى و ارزشهاى معنوى بيشتر شده است. كِى در كشور ما اين همه جوان در مراسم معنوى شركت مي‌كردند؛ در مراسم عبادى ماه رمضان، در روز عيد فطر اين اجتماعات عظيم، اين روشن‌بينى مردم در زمينه‌ى مسائل سياسى سابقه نداشته است.
بعد از اهانتى كه در روز عاشوراى سال 88 به وسيله‌ى يك عده تحريك شده نسبت به امام حسين(ع) انجام گرفت، دو روز فاصله نشد كه مردم در روز 9 دى به خيابانها آمدند و موضع صريح خودشان را علنى ابراز كردند. دستهاى دشمن و تبليغات دشمن نه فقط نتوانسته مردم را از احساسات دينى عقب بنشاند، بلكه روزبه‌روز اين احساسات تندتر و اين معرفت عميق‌تر شده است.

بدون ترديد دشمن در جدا كردن مردم از نظام اسلامى شكست خورده است. سال گذشته در انتخابات، چهل ميليون(نفر از) مردم كشور پاى صندوقهاى رأى رفتند.
در واقع يك رفراندوم چهل ميليونى به نفع نظام جمهورى اسلامى و به نفع انتخابات انجام گرفت؛ همين بود كه دشمن را عصبانى كرد.
خواستند با فتنه اثر آن را از بين ببرند، اما اين را هم نتوانستند، انجام دهند. مردم در مقابل فتنه هم ايستادند. فتنه‌ى سال 88 كشور را واكسينه كرد؛ مردم را بر ضد ميكروبهاى سياسى و اجتماعى‌اى كه مي‌تواند اثر بگذارد، مجهز كرد؛ بصيرت مردم را بيشتر كرد.
  نوشته شده در  شنبه هجدهم دی ۱۳۸۹ساعت 17:21  توسط جواد سلامه زواره  | 
 
  POWERED BY BLOGFA.COM  
کپی برداری از مطالب این وبلاگ پس از ذکر صلوات با ذکر منبع مجاز می باشد